KS Hetman Zamość - oficjalny serwis klubu

1934 1938 1944 1950 1956 1968 1973 1993 1993/94 1996/97 1998/99 2001/02
Aktualności
Wywiady
Transfery
Puchar Polski
Ogłoszenia
Newsy
Konkursy
Juniorzy
IV Liga
Hot News
Felietony
#PojedynekTyperów
#LigaTypera
#LegendyHetmana
#AlfabetHetmanowca
09 marca 2018, godz. 13:49, 730 wyświetleń, źródło: własne

Sprawdzian generalny. Hetman gra ze Świdniczanką

Sprzyjające warunki atmosferyczne, a także tydzień, który pozostał do wznowienia rozgrywek ligowych spowodował, że w terminarzu Hetmana znalazła się luka. Zapełniła ją Świdniczanka Świdnik Mały, drużyna na co dzień występująca A klasie.

fot. Magda Cios (kshetman.pl)

fot. Magda Cios (kshetman.pl)

A A A

Już jutro (10.03) o godzinie 11:00 w Zamościu na boisku ze sztuczną nawierzchnią biało-zielono-czerwoni będą mieli ostatnią okazję tej zimy, aby sprawdzić swoją dyspozycję przed pierwszym wiosennym meczem z Powiślakiem Końskowola.

W drużynie Hetmana wystąpi Damian Kuśmierz, testowany zawodnik Chełmianki Chełm. – Osiągnęliśmy porozumienie z Chełmianką. W najbliższy poniedziałek podpisujemy umowę transferową, zaś kontrakt z Damianem zamierzamy podpisać dzień później. Damian Kuśmierz do Hetmana trafi na zasadzie półrocznego wypożyczenia z opcją transferu definitywnego mówi Piotr Welcz, dyrektor sportowy Hetmana.

W zamojskiej drużynie sprawdzany będzie być może jeszcze jeden zawodnik. Blisko gry w Hetmanie jest również Kamil Stachyra. Były zawodnik m.in. Górnika Łęczna i Floty Świnoujście jest już po wstępnych rozmowach z klubem i najpóźniej w poniedziałek (12.03) powinna wyjaśnić się jego przyszłość. – Zależy nam na nim. Wierzę, że Kamil dołączy do naszego zespołu i pomoże nam w walce o ligowe punkty komentuje sprawę pozyskania 30-letniego pomocnika Jacek Ziarkowski, trener Hetmana.

Dalszy ciąg ma również sprawa zachowania Damiana Barana w trakcie ostatniego meczu sparingowego z Chełmianką Chełm. Po tym jak zawodnik odmówił wyjścia na boisko, doszły do tego nieprzychylne komentarze pomocnika na temat stylu budowania drużyny, roszczenia finansowe, a także odmowa udziału w treningach. W związku z powyższym klub odstąpił od podpisywania kontraktu z zawodnikiem, jednocześnie pozostając właścicielem jego karty zawodniczej. O 21-letniego pomocnika zabiega Huczwa Tyszowce, której trenerem jest były zawodnik Hetmana, Marcin Łyś.

Jutrzejszy rywal zamojskiego klubu w przygotowaniach do rundy wiosennej rozegrał do tej pory sześć meczów towarzyskich, w których odniósł pięć zwycięstw, a w jednym meczu zremisował. W ostatnim sparingu piłkarze Świdniczanki pokonali Granit Bychawa (piąta drużyna lubelskiej okręgówki) 4:0. – Nasz jutrzejszy rywal, to wbrew pozorom nie jest zwyczajna drużyna A-klasowa. W swojej kadrze mają wielu ciekawych zawodników. Wierzę, że jutrzejszy sprawdzian da nam konkretne odpowiedzi co do kształtu składu na pierwszy wiosenny mecz o punkty, który zagramy w Końskowoli  - ocenia jutrzejszego rywala trener Hetmana, Jacek Ziarkowski.

Początek meczu o godzinie 11:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Zamościu (ul. Królowej Jadwigi 8).

Komentarze
Aktualności
Więcej aktualności
Kontakt
Copyright © 2007-2012 kshetman.pl
Realizacja: Przemysław Lipski