KS Hetman Zamość - oficjalny serwis klubu

1934 1938 1944 1950 1956 1968 1973 1993 1993/94 1996/97 1998/99 2001/02
Aktualności
Wywiady
Transfery
Puchar Polski
Ogłoszenia
Newsy
Konkursy
Juniorzy
IV Liga
Hot News
Felietony
#PojedynekTyperów
#LigaTypera
#LegendyHetmana
#AlfabetHetmanowca
04 marca 2018, godz. 21:57, 469 wyświetleń, źródło: własne

Remis okupiony kontuzjami

Remisem zakończył się kolejny już sparing zamojskiego Hetmana. Piłkarze Jacka Ziarkowskiego zremisowali tym razem z wiceliderem trzeciej ligi grupy czwartej, zespołem Chełmianki Chełm 1-1 (0-1).

fot. Magda Cios (kshetman.pl)

fot. Magda Cios (kshetman.pl)

A A A

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga gości z Chełma. Podopieczni Artura Bożyka mieli więcej okazji do zdobycia bramek, prowadzili grę i częściej gościli w okolicy pola karnego bramki strzeżonej przez Kacpra Skrzypka. Hetman z kolei nastawiał się na grę z kontrataku, jednak dobrze dysponowana defensywna Chełmianki za każdym razem skutecznie radziła sobie z atakami gospodarzy.

Szczególną aktywnością w pierwszej części meczu wyróżniał się Michał Paluch, ale swojej dobrej dyspozycji nie potrafił przekuć na zdobycz bramkową.

Wszystko wskazywało na to, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym rezultatem, jednak w 43. minucie po stałym fragmencie gry Chełmianka wykorzystała niefrasobliwość piłkarzy Hetmana i Mateusz Olszak wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

W drugiej odsłonie meczu częściej do głosu dochodził już Hetman. Spore znaczenie miała w tym zmiana taktyki, a za czym idzie przesunięcie Pawła Myśliwieckie z prawej strony pomocy na pozycję cofniętego napastnika, dzięki czemu Michał Paluch miał zdecydowanie więcej wolnej przestrzeni. Dobra dyspozycja zamojskiej drużyny przyniosła efekt na kwadrans przed końcem meczu. Akcję Michała Luterka i Piotra Stefańskiego płaskim strzałem do siatki wykończył niezawodny w sparingach Michał Paluch, tym samym ustalając wynik spotkania.

Niezbyt dobre warunki atmosferyczne oraz twarda gra skutkowała kilkoma urazami w zamojskiej drużynie. Najpoważniejsza wydaje się kontuzja Dawida Daszkiewicza, któremu odnowił się uraz kolana. – Na początku tygodnia przeprowadzimy specjalistyczne badania, które dadzą nam odpowiedź na temat zdrowia Dawidamówi Piotr Welcz, dyrektor sportowy Hetmana. Paweł Myśliwiecki narzeka na uraz kostki, jednak jak przyznaje sam zawodnik opuchlizna z nogi ustępuje i niedługo powinien wrócić do gry. Przemysław Kanarek oraz Piotr Stefański narzekają jedynie na liczne stłuczenia i nie ma obaw, jakoby mieliby być niezdolni do gry.

Sporą liczbę kibiców zastanawiał brak Kacpra Nastałka w kadrze meczowej na sparing z Chełmianką. – Kacper pojawił się na meczu, jednak poprosił trenera Jacka Ziarkowskiego o wolne z uwagi na sprawy rodzinne, które musiał załatwić i trener przystał na jego prośbę – dodaje Piotr Welcz.

Dobrą informacją dla kibiców Hetmana powinien być powrót do zdrowia Damiana Otręby, który w przeciągu dwóch, trzech tygodni powinien wrócić do treningów. Do dyspozycji trenera pomocnik zamojskiego klubu będzie dostępny jednak nie wcześniej jak w połowie rundy wiosennej.

W przyszłym tygodniu powinna się także wyjaśnić kwestia pozyskania Damiana Kuśmierza. Chełmianka Chełm wyraziła zgodę na wypożyczenie młodego zawodnika do Hetmana do końca sezonu. W umowie zawarta została również opcja pierwokupu. Transfer powinien zostać sfinalizowany przed najbliższym meczem sparingowym. Ten odbędzie się 10 marca b.r. o godzinie 11:00 w Zamościu. Rywalem Hetmana będzie Świdniczanka Świdnik Mały, lider lubelskiej A-klasy. Spotkanie odbędzie się na stadionie OSiR bądź na boiskach treningowych znajdujących się za zamojską Rotundą o ile pozwolą na to warunki atmosferyczne.

Osobny akapit należy się natomiast Damianowi Baranowi, który odmówił wyjścia na sparing z Chełmianką Chełm. 21-letni pomocnik Hetmana nie podpisał również umowy z zamojskim klubem. – W przyszłym tygodniu zdecydujemy co zrobić z tą sytuacją. Żaden zawodnik nie był i nie będzie ważniejszy od Hetmana – ucina sprawę krótko dyrektor sportowy klubu, Piotr Welcz. Nieoficjalnie mówi się o zainteresowaniu Huczwy Tyszowce oraz Roztocza Szczebrzeszyn usługami pomocnika Hetmana.


Hetman Zamość 1-1 (0-1) Chełmianka Chełm

Strzelcy bramek: Mateusz Olszak (dla Chełmianki), Michał Paluch (dla Hetmana).

Skład Hetmana: Skrzypek (46′ Wyłupek) – Kanarek (83′ Miedźwiedź), Żmuda, Świech, Daszkiewicz (46′ Luterek) – Myśliwiecki (65′ Daszek), Bednara, Solecki (46′ Kuśmierz), Kycko, Stefański – Paluch.

Chełmianka: Drzewiecki (46 Szymkowiak) – Chodziutko, J. Niewęgłowski (46 Wołos), Maliszewski (46 Kowalczyk), Uliczny, Michalak, Kwiatkowski (46 Koszel), D. Niewęgłowski, Kompanicki (46 Budzyński), Banaszak, Olszak (46 Chariasz).


Wypowiedzi pomeczowe:

- Uważam, że zagraliśmy dobre spotkanie. Według mnie mecz z Chełmianką był bardzo pożytecznym sprawdzianem. Pokazaliśmy się z dobrej strony, mieliśmy swoje okazje do zdobycia bramki, chwila rozluźnienia przy stałym fragmencie gry kosztowała nas co prawda bramkę, ale na szczęście Michał Paluch pokazał kolejny raz, że jest dobrze przygotowany do rundy wiosennej – Przemysław Żmuda, obrońca Hetmana Zamość.

-
Bardzo użyteczny sparing. Cieszę się, ze doszedł do skutku, bo w tym tygodniu mieliśmy problemy z wyjściem na boisko ze względu na warunki pogodowe. Jedyny minus to kontuzje. Paweł Myśliwiecki podkręcił staw skokowy, Dawid Daszkiewicz narzeka na ból w kolanie. Tutaj na pewno mamy powody do zmartwienia. Chełmianka była wymagającym rywalem. Dobrze operowali piłką, dobrze potrafili odnaleźć się w organizacji gry. Może nie byli dziś drużyną zdecydowanie lepszą, ale na pewno stworzyli więcej klarownych sytuacji. Wyniki sparingu jest jednak remisowy. Bramkę wyrównującą zdobyliśmy po bardzo ładnej akcji. Gol stracony, to tylko i wyłącznie nasze gapiostwo. Można było uniknąć tej bramki. Trzeba będzie jeszcze popracować nad koncentracją, bo w lidze, taki błąd oznaczać może już utratę punktów. Mamy jeszcze trochę czasu i będziemy się teraz skupiali nad wariantami ofensywnymi i temu poświęcimy treningi. Wcześniej więcej pracowaliśmy nad defensywą. Chcemy pozyskać Damiana Kuśmierza i będziemy o tym rozmawiać z Chełmianką. Mam nadzieję, że do pierwszego meczu mistrzowskiego wszyscy będą w optymalnej dyspozycji gotowi do walki o ligowe punkty – Jacek Ziarkowski, trener Hetmana Zamość.

Komentarze
Aktualności
Więcej aktualności
Kontakt
Copyright © 2007-2012 kshetman.pl
Realizacja: Przemysław Lipski