#LegendyHetmana
#AlfabetHetmanowca
19 września 2018, godz. 18:19, 372 wyświetleń, źródło: własne

PoGrom w Różańcu. Hetman w finale Pucharu Polski ZOZPN!

Hetman Zamość pokonał w półfinale Pucharu Polski ZOZPN drużynę Gromu Różaniec 6:1 (1:1). Piłkarze Jacka Ziarkowskiego w finale zmierzą się z Unią Hrubieszów, która przed własną publicznością pokonała Tomasovię Tomaszów Lubelski 1:0.

A A A

W mecz lepiej weszli piłkarze z Różańca. Już w 13. minucie to gospodarze mogli cieszyć się z prowadzenia. Piłkę niemalże w połowie boiska przejął Kamil Kaproń, ruszył na bramkę Michała Kani i bez większych problemów wyprowadził Grom na prowadzenie. Choć bezsprzeczną przewagę na boisku posiadał Hetman, to z biegiem czasu wynik nie ulegał zmianom.

Zamościanie – skutecznie – odpowiedzieli dopiero w 43. minucie. Piłkę do siatki skierował niezawodny w Pucharze Polski Paweł Myśliwiecki, który wykorzystał dobre podanie od Rafała Turczyna.

W drugiej części meczu oglądaliśmy już inny zespół Hetmana. Duża w tym zasługa zmian jakie zaszły w składzie. Boisko opuścili Michał Kania, Kamil Woźniak, Rafał Kycko oraz Rafał Turczyn, zaś w ich miejsce na placu gry pojawili się Jakub Wyłupek, Damian Pupeć, Kamil Oziemczuk oraz Dawid Skoczylas.

Efekt zmian? Pięć bramek w drugiej połowie, które były autorstwa Kamila Oziemczuka (dwie), Dawida Skoczylasa, Marcina Byszewskiego oraz Adriana Cymermana, dla którego było to premierowe trafienie w biało-zielono-czerwonej koszulce.

Hetman wygrał ostatecznie z Gromem Różaniec 6:1 (1:1) i awansował do finału rozgrywek. W spotkaniu zaplanowanym na maj 2019 roku zamościanie zmierzą się z Unią Hrubieszów, która w starciu z Tomasovią Tomaszów Lubelska okazała się lepsza od trzecioligowca.

Następny mecz Hetmanowcy rozegrają już w najbliższą niedzielę (23.09) w Zamościu. Na stadion OSiR przyjeżdża Kryształ Werbkowice. Miejmy nadzieję, że punkty zostaną w Zamościu, zaś wynik nie będzie gorszy od tego, który padł w ćwierćfinałowym starciu. Początek meczu o godzinie 15:00.

Grom Różaniec 1:6 (1:1) KS Hetman Zamość

Strzelcy bramek: Kamil Kaproń (dla Gromu) – Kamil Oziemczuk (dwie), Paweł Myśliwiecki, Dawid Skoczylas, Adrian Cymerman, Marcin Byszewski (dla Hetmana).

Żółte kartki: Michał Skiba, Dawid Daszkiewicz, Rafał Kycko (Hetman).

Hetman: Kania (46′ Wyłupek) – Byszewski (85′ Okoniewski), Dudek, Daszkiewicz (70′ Mazurek) – Turczyn (46′ Pupeć), Cymerman, Skiba, Woźniak (46′ Skoczylas), Markowski (75′ Żmuda) – Kycko (46′ Oziemczuk), Myśliwiecki.

Grom: Markowicz – Ożga (44′ Lis), Łogin, Kurzyna, Grelak – Kozyra, Podolak, Gleń, Kaproń, Rutkowski (78′ Mazur) – Wróbel.