#LigaTypera
#AlfabetHetmanowca
26 lutego 2018, godz. 14:40, 223 wyświetleń, źródło: własne

Hetman nadal nieskuteczny. Remis z juniorami Legii

Remisem zakończyło się spotkanie zamojskiego Hetmana z młodymi piłkarzami Legii Warszawa. Jedyną bramkę dla zamościan w tym meczu zdobył Paweł Myśliwiecki, dla którego było to premierowe trafienie.

A A A

Mecz rozpoczął się dobrze dla Legii. Już w 3 minucie spotkania w sytuacji sam na sam z Kacprem Skrzypkiem znalazł się Łukasz Zjawińśki, jednak dobrym wyjściem nad przedpole bramkarz Hetmana zażegnał niebezpieczeństwo i powstrzymał napastnika rywali.

Kilka minut później ponownie okazję na zdobycie bramki mieli Legioniści. Na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Mikołaj Neuman, ale i tym razem czujnie między słupkami zachował się golkiper zamościan, który potwierdził po raz kolejny, że z nim w bramce Hetman zyskuje na spokoju w grze defensywnej.

Dobra interwencja Kacpra Skrzypka napędziła szybki kontratak zamościan, w efekcie czego już w 13 minucie meczu, to Hetman wyszedł na prowadzenie. Bardzo dobrym strzałem popisał się Paweł Myśliwiecki, dla którego było to zarazem premierowe trafienie w biało-zielono-czerwonych barwach.

W 23 minucie kolejną okazję na zdobycie bramki mieli piłkarze Jacka Ziarkowskiego. Do piłki przed polem karnym Legii doszedł Damian Kuśmierz, minął jednego obrońcę i uderzył, jednak piłka po strzale testowanego zawodnika Chełmianki Chełm minęła prawy słupek bramki Cezarego Miszty, 16-letniego bramkarza warszawskiego klubu.

Do końca pierwszej połowy spotkania gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Hetman mógł zdobyć jeszcze dwa gole, jednak próby Michała Palucha i Pawła Myśliwieckiego blokowali defensorzy Legii.

Druga część gry, to już zdecydowanie lepsza postawa młodych Legionistów i nieco bardziej zachowawcza gra Hetmana. Efektem cofnięcia się był błąd w defensywie, w efekcie którego sędzia podyktował w 53 minucie meczu rzut karny. Do piłki podszedł Mikołaj Neuman, uderzył na bramkę wprowadzonego w przerwie Jakuba Wyłupka i przeniósł futbolówkę obok bramki zamościan.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się jednobramkowym zwycięstwem Hetmana, na kolejny atak zdecydowali się juniorzy Legii, którzy w 85 minucie meczu doprowadzili do wyrównania. Ładną kombinacyjną akcję warszawian zakończył strzałem z bliskiej odległości Łukasz Łakomy.

Hetman zremisował z Legią Warszawa 1-1 (1-0) i kolejny raz potwierdził, że skuteczność pod bramką rywala to coś, nad czym trener Jacek Ziarkowski będzie musiał jeszcze sporo popracować. W następnej grze towarzyskiej Hetmanowcy zmierzą się w Zamościu z Chełmianką Chełm. Mecz z trzecioligowcem odbędzie się 3 marca (sobota) o godzinie 11:00 w Zamościu (boisko ze sztuczną nawierzchnią, ul. Królowej Jadwigi). Po tym spotkaniu zapadnie również decyzja o podpisaniu kontraktu z Damianem Kuśmierzem, który zdaniem sztabu szkoleniowego Hetmana w starciu z juniorami Legii zaliczył poprawny występ.

Hetman Zamość 1-1 (1-0) Legia Warszawa (CLJ)

Strzelcy bramek: Paweł Myśliwiecki (13’ dla Hetmana), Łukasz Łakomy (85’ dla Legii).

Skład Hetmana: Skrzypek (46’ Wyłupek) – Kanarek, Żmuda, Świech, Daszkiewicz (80’ Luterek) – Kuśmierz (46’ Daszek), Solecki (46’ Baran), Kycko, Stefański (72’ Miedźwiedź) – Myśliwiecki (70’ Nastałek), Paluch.

Legia CLJ: Miszta – Sitek, Czach, Grudziński, Konik – Kukułowicz (75' Ciepiela), Lorenc – Neuman, Rosołek, Szwed – Zjawiński (60' Łakomy).

Jacek Ziarkowski o meczu z Legią: - Zespół młodzieżowy Legii występujący na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów postawił nam w dzisiejszym meczu dość trudne warunki. Widać u tych młodych chłopaków już teraz dojrzałość taktyczną i dobre przygotowanie motoryczne. Był to dla nas wymagający przeciwnik. Na tle zespołu z Warszawy wypadliśmy całkiem nieźle. Do momentu, kiedy nie przeprowadziliśmy zmian, nasz zespół dobrze funkcjonował zarówno w ofensywie jak i w defensywie. Po roszadach w składzie zabrakło nam trochę jakości i stąd strata bramki. Musieliśmy jednak zrobić przegląd kadry, zobaczyć kto na jakim etapie się obecnie znajduje. Dać chłopcom okazję zaprezentowania się. Dzięki temu znaków zapytania jest coraz mniej, mamy obraz tego na co nas stać na dzień dzisiejszy. Cieszę się, że udało się nam dogadać z Marcinem Świechem, który powinien stanowić spore wzmocnienie naszej defensywy. Szkielet zespołu mamy, reszta zawodników ma jeszcze czas by pracować i przekonać mnie, że to im należy się miejsce w pierwszej jedenastce. W meczach mistrzowskim szansę gry dostaną ci, którzy wyglądać będą najlepiej w meczach sparingowych i na treningach.