KS Hetman Zamość - oficjalny serwis klubu

1934 1938 1944 1950 1956 1968 1973 1993 1993/94 1996/97 1998/99 2001/02
Aktualności
Wywiady
Transfery
Puchar Polski
Ogłoszenia
Newsy
Konkursy
Juniorzy
IV Liga
Hot News
Felietony
#PojedynekTyperów
#LigaTypera
#LegendyHetmana
#AlfabetHetmanowca
11 marca 2018, godz. 22:16, 351 wyświetleń, źródło: własne

Hetman gromi Świdniczankę, ale nie zachwyca

Wysokim zwycięstwem zakończyło się ostatnie spotkanie towarzyskie, jakie w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozegrali piłkarze Hetmana. Podopieczni Jacka Ziarkowskiego pokonali Świdniczankę Świdnik Mały 6-1 (1-0).

fot. Magda Cios (kshetman.pl)

fot. Magda Cios (kshetman.pl)

A A A

Mecz ułożył się idealnie dla zamościan, już w 5 minucie spotkania do bramki Świdniczanki trafił Paweł Myśliwiecki. Szybko zdobyta bramka uśpiła piłkarzy Hetmana, którzy liczyli, że z niżej notowanym rywalem uda im się, dosłownie, wejść do bramki. – Jestem niezadowolony z gry swoich zawodników – mówił po meczu Jacek Ziarkowski, trener Hetmana.

Pierwsza połowa to liczne próby zdobycia gola przez biało-zielono-czerwonych, które niestety dla kibiców oglądających sparing, kończyły się albo na siatce znajdującej się za bramką, bądź też w rękach Arkadiusza Szulca, byłego bramkarza m.in. Avii Świdnik i Lewartu Lubartów.

Drugie czterdzieści pięć minut meczu to pełna dominacja Hetmana udokumentowana aż pięcioma strzelonymi bramkami. Szczególnej urody było trzecie trafienie zamojskiej drużyny autorstwa Piotra Stefańskiego, który lobem pokonał golkipera Świdniczanki. Poza byłym zawodnikiem Broni Radom do bramki drużyny ze Świdnika trafiali jeszcze: Paweł Myśliwiecki (po raz drugi), Kacper Nastałek, Michał Paluch oraz Damian Kuśmierz, dla którego było to premierowe trafienie w barwach Hetmana.

Dla 18-letniego pomocnika Chełmianki Chełm miejmy nadzieję nie będzie to ostatni gol strzelony w koszulce Hetmana. – W poniedziałek podpisujemy umowę transferową z Chełmianką. Damian do Hetmana zostanie wypożyczony z opcją pierwokupu – mówił jeszcze przed sparingiem Piotr Welcz, dyrektor sportowy Hetmana. Zadowolenia z faktu zakontraktowania obiecującego skrzydłowego nie krył również Jacek Ziarkowski: - To bardzo perspektywiczny chłopak, młodzieżowiec. Liczymy na Damiana i miejmy nadzieję, że Hetman będzie dla niego kolejnym miejscem, w którym podniesie swoje umiejętności.

Jedyną bramkę drużyna Hetmana straciła w 63 minucie meczu. Autorem trafienia dla Świdniczanki Świdnik Mały był Krzysztof Boniecki. 29-letni napastnik miał już okazję wystąpić przeciwko Hetmanowcom. Miało to miejsce 7 czerwca 2008 roku w ramach rozgrywek trzeciej ligi. Hetman zwyciężył tego dnia 2-0, zaś gole dla zamościan strzelali Wojciech Wolański oraz Prejuce Nakoulma, najbardziej obecnie rozpoznawalny obok Przemysława Tytonia piłkarz z biało-zielono-czerwoną przeszłością w życiorysie.

W drużynie Hetmana testowany był jeszcze jeden zawodnik. To Marcin Parol, obrońca urodzony 29 stycznia 1996 roku, wychowanek AMSPN Hetman Zamość. 22-letni piłkarz z zespołem Hetmana pozostanie do rozpoczęcia ligowych zmagań i wtedy dopiero sztab szkoleniowy zamościan zadecyduje o jego przyszłości.

Jutro natomiast (12.03) wyjaśni się przyszłość jeszcze dwóch piłkarzy, którzy przymierzani się do gry w zespole Hetmana. Jednym z nich jest Kamil Stachyra, drugim z kolei obrońca mający za sobą kilka sezonów gry w trzeciej lidze.

Następne spotkanie drużyna Hetmana rozegra 18 marca 2018 roku o godzinie 13:00 w Końskowoli. Rywalem zamościan będzie tamtejszy Powiślak. Mecz rozegrany zostanie w ramach XVI kolejki czwartej ligi grupy lubelskiej.
 
Hetman Zamość 6-1 (1-0) Świdniczanka Świdnik Mały

Strzelcy bramek: Paweł Myśliwiecki (dwie), Michał Paluch, Piotr Stefański, Kacper Nastałek, Damian Kuśmierz [dla Hetmana], Krzysztof Boniecki [dla Świdniczanki].

Skład Hetmana: Skrzypek (75′ Wolanin) – Kanarek, Żmuda (60′ Bednara), Świech (75′ Parol), Daszkiewicz (46′ Luterek) – Kuśmierz, Bednara (46′ Solecki), Kycko (75′ Tucki), Stefański (60′ Miedźwiedź) – Paluch (60′ Nastałek), Myśliwiecki.

Skład Świdniczanki: Szulc - Kowalski, Pawłowski, Bednarek, Ziemkiewicz - Bereza, Kuś, zawodnik testowany, Martyna - Boniecki, Wilk. Oraz: Frąc, Shtohryn, Skiba, Pędlowski.
 
Wypowiedzi pomeczowe:

- Trzeba się cieszyć, że uniknęliśmy niepotrzebnych urazów. Liga tuż za pasem, więc dobra forma fizyczna moich piłkarzy będzie konieczna. W meczu skupialiśmy się nad aspektami ofensywnymi. Mieliśmy kilka okazji na podwyższenie rezultatu, ale szwankowała u nas skuteczność. W tym elemencie na pewno czeka nas jeszcze trochę pracy. Mamy ponad tydzień i zechcemy to doszlifować. Jeżeli chodzi o aspekty defensywne, to nie jestem do końca zadowolony. Powiem nawet, że jestem bardzo niezadowolony z gry moich zawodników. Słabo wyglądała organizacja gry w defensywie. Moje wrażenie jest takie, że nie wszyscy byli w trakcie meczu na odpowiednim poziomie mobilizacji. W przypadku Kamila Stachyry jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o tym, czy dołączy do naszego klubu, aczkolwiek z pewnością stanowiłby spore wzmocnienie. Tydzień, który pozostał nam do ligi chcemy poświęcić poprawie jeszcze dynamiki i aspektom taktycznym, typowo już dobranym pod drużynę Powiślaka Jacek Ziarkowski, trener Hetmana Zamość.

- Na pewno taki sparing nam się przydał. Dobre wstrzelenie się przed meczami mistrzowskimi jest ważne. Mogliśmy przećwiczyć kilka różnych rozwiązań taktycznych w ofensywie, w końcu skupić się na strzelaniu bramek, bowiem tych w naszych grach kontrolnych nie było za dużo. Liczę, że ten pozytywny akcent na koniec przygotowań da odzwierciedlenie w lidze. Liczymy na wsparcie kibiców Hetmana w Końskowoli. Dopóki piłka w grze, wszystko może się wydarzyć Paweł Myśliwiecki, napastnik Hetmana Zamość.

- Po meczu ze Świdniczanką można powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni głównie z wyniku. Mieliśmy sporo okazji do postrzelania, na szczęście brak skuteczności w pierwszej połowie udało się zniwelować w drugiej części meczu. Jak powtarza nam jednak często trener, to co najważniejsze zaczyna się w najbliższy weekend. Liczymy, że z meczu z Powiślakiem wrócimy z kompletem punktów Damian Kuśmierz, pomocnik Hetmana Zamość.
 

Komentarze
Aktualności
Więcej aktualności
Kontakt
Copyright © 2007-2012 kshetman.pl
Realizacja: Przemysław Lipski