KS Hetman Zamość - oficjalny serwis klubu

1934 1938 1944 1950 1956 1968 1973 1993 1993/94 1996/97 1998/99 2001/02
Aktualności
Wywiady
Transfery
Puchar Polski
Ogłoszenia
Newsy
Konkursy
Juniorzy
IV Liga
Hot News
Felietony
#PojedynekTyperów
#LigaTypera
#LegendyHetmana
#AlfabetHetmanowca
27 lutego 2018, godz. 21:50, 289 wyświetleń, źródło: własne

Formalności stało się zadość. Marcin Świech piłkarzem Hetmana

Marcin Świech, występujący ostatnio w trzecioligowych Karpatach Krosno obrońca, podpisał kontrakt z zamojskim Hetmanem. 24-letni zawodnik związał się z biało-zielono-czerwonymi półtoraroczną umową.

fot. Magda Cios (kshetman.pl)

fot. Magda Cios (kshetman.pl)

A A A

Urodzony 15 lutego 1994 roku piłkarz występował między innymi w Górniku Łęczna, Motorze Lublin czy też w drużynie JKS Jarosław. Ostatnie pół roku wychowanek Lublinianki spędził w Karpatach Krosno, dla których w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 rozegrał czternaście spotkań, w trakcie których ukarany został dwoma żółtymi kartkami.

Marcin Świech występuje na pozycji środkowego obrońcy.

Hetman w dalszym ciągu testować będzie Damiana Kuśmierza. Młody skrzydłowy pozostanie w Zamościu do 3 marca, kiedy to piłkarze Jacka Ziarkowskiego zagrają z Chełmianką Chełm, której to prawy pomocnik jest zawodnikiem.

Co skłoniło Ciebie do przejścia do Hetmana?

Marcin Świech:
- Po zakończeniu swojej gry w Krośnie postanowiłem skończyć z wojażami po Polsce i zostać bliżej rodziny. Najpierw skontaktowała się ze mną Chełmianką, po nieudanych negocjacjach z trzecioligowcem odezwał się Hetman . Szybko podjąłem decyzję, że chcę pomóc drużynie w walce o awans. Nie będzie to łatwe zadanie, ale wierzymy, że uda nam się je zrealizować.

Jak oceniłbyś potencjał drużyny?

- Potencjał tej drużyny jest bardzo duży, jak na ligę, w której obecnie się znajdujemy. Myślę, że potrzebujemy jeszcze tylko jednego wzmocnienia solidnym zawodnikiem i będziemy naprawdę mocną ekipą, ale oczywiście nie do mnie należy tutaj decyzja.

Umowa na półtora roku to pewnego rodzaju dla Ciebie ryzyko, czy wierzysz w cel, jakim z pewnością jest awans?

- Oczywiście, że wierzę w awans. Inaczej nie byłoby mnie w Hetmanie. Mam nadzieję, że uda nam się zrealizować ten cel i w nowym sezonie wystartujemy już w rozgrywkach trzeciej ligi.

 

Komentarze
Aktualności
Więcej aktualności
Kontakt
Copyright © 2007-2012 kshetman.pl
Realizacja: Przemysław Lipski