KS Hetman Zamość - oficjalny serwis klubu

1934 1938 1944 1950 1956 1968 1973 1993 1993/94 1996/97 1998/99 2001/02
Aktualności
Wywiady
Transfery
Puchar Polski
Ogłoszenia
Newsy
Konkursy
Juniorzy
IV Liga
Hot News
Felietony
#PojedynekTyperów
#LigaTypera
#LegendyHetmana
#AlfabetHetmanowca
17 sierpnia 2018, godz. 23:44, 272 wyświetleń, źródło: własne

Afrykański pomór świń? Pierwszy mecz przełożony

Po dwóch dniach oddechu czas na drugą kolejkę czwartej ligi sezonu 2018/2019. Nasz portal za mecz kolejki uznał spotkanie Powiślaka Końskowola z Lublinianką. Wybór ten, to w szczególności nagroda dla młodych chłopaków z Lublinianki.

fot. kshetman.pl

fot. kshetman.pl

A A A

Piłkarze Dariusza Bodaka w pierwszej kolejce nie pozostawili złudzeń Polesiu Kock gromiąc beniaminka aż 5-0. Gwoli sprawiedliwości docenić też trzeba zespól Łukasza Gizy, który w Werbkowicach rozegrał bardzo dobre spotkanie minimalnie przegrywając z Kryształem. W opinii wielu kibiców spotkanie inaugurujące sezon było najlepsze w pierwszej serii gier. Jak będzie tym razem? Czy Powiślak zdobędzie pierwsze punkty? A może miano przyznania czarnego konia rozgrywek przez nasz portal po raz drugi potwierdzi Lublinianka? Odpowiedź poznamy w niedzielę.

W innym meczu po wywalczeniu punktu na trudnym terenie w Lubartowie Kłos podejmie Ładę Biłgoraj. Oceniając poczynania obu ekip po pierwszej kolejce zdecydowanym faworytem są gospodarze. Na pewno jednak goście z Biłgoraja po sromotnej porażce w Łęcznej z drugiego wyjazdu w tym sezonie będą chcieli przywieźć jakieś punkty. Zadanie jednak nie będzie łatwe.  Mecz w Rożdżałowie nie dojdzie do skutku w związku z decyzją Inspektoratu Weterynarii. Powód? Afrykański pomór świń.  

Optymistycznie do drugiego spotkania w sezonie podchodzą w Tyszowcach. Huczwa na tle jednego z faworytów ligi Tomasovii mimo porażki 1-2 dobrze się zaprezentowała i na pewno liczy na to, że inauguracja na własnym boisko zostanie okraszona kompletem punktów.

Kolejne trudne zadanie czeka beniaminka z Kocka. Po wysokiej porażce z Lublinianką, tym razem czas na spotkanie z Tomasovią. Zespół Pawła Babiarza nie bez trudu zgarną trzy punkty kosztem Huczwy. Polesiu lekcji gry w piłkę udzieliła Lublinianka z Jakubem Bednarą w składzie (strzelił również gola). Kto wyjdzie górą z tego starcia? My stawiamy na remis.

Po (chyba) wkalkulowanej porażce w Zamościu, MKS Ryki podejmie Kryształ Werbkowice. Bardzo trudno ocenić zespól z Ryk gdyż dwa, trzy wyjścia na połowę Hetmana to trochę za mało. Kryształ natomiast po dobrym meczu z Powiślakiem jeśli podejdzie do zawodów w pełni skoncentrowany nie powinien mieć problemów z pokonaniem ryczan.

Spotkanie Victorii Żmudź z Włodawianką Włodawa jest z gatunku tych, po którym można się spodziewać naprawdę wszystkiego. Kibice mogą obejrzeć wiele bramek jak i muszą być przygotowani  na nudne 0-0. Po pierwszej kolejce obie drużyny na pewno liczą na trzy punkty. Victoria po remisie ze Startem Krasnystaw 0-0, zaś Włodawianka po wysokiej porażce z Orlętami Łuków 0-4.

Teoretycznie piłkarski spacer czeka w niedzielę podopiecznych Łukasza Mierzejewskiego. Lewart Lubartów na własnym boisku podejmie Start Krasnystaw.  W pierwszej kolejce lubartowianie zremisowali z Kłosem, a Start z Victorią Żmudź. W minionych rozgrywkach Lewart na własnym boisku strzelał dużo bramek, a ich kibice oglądali dobrą piłkę w wykonaniu swoich pupili. Czy z takim samym przytupem wejdą w sezon przy ulicy Parkowej w Lubartowie? A może to Start Krasnystaw zaskoczy absolutnego faworyta?

kshetman.pl typuje:

Kłos Chełm – Łada 1945 Biłgoraj 1
Huczwa Tyszowce – Górnik II Łęczna X
Polesie Kock – Tomasovia Tomaszów Lubelski X
Powiślak Końskowola – KS Lublinianka 1
MKS Ryki – Kryształ Werbkowice 2
Orlęta Łuków – KS Hetman Zamość 2
Victoria Żmudź – Włodawianka Włodawa 1
Lewart Lubartów – Start Krasnystaw 1

 

Komentarze
Aktualności
Więcej aktualności
Kontakt
Copyright © 2007-2012 kshetman.pl
Realizacja: Przemysław Lipski